TEDARİKÇİ DENETİMİ

Tedarikçi Denetimi Nedir?

Kalite sistemlerini uygulayan firmaların tedarikçilerini, nitelikleri, seçimleri ve değerlendirmeleri için bir yöntem oluşturmak, sorumlulukları belirlemek amacıyla yaptırdıkları denetimdir.

Tedarikçi denetimi; üretim ve/veya hizmetinde kullanmak üzere alınan tüm malzeme ve hizmetleri sağlayan tedarikçilerinin nitelikleri ve performanslarının izlenmeleri, karşılıklı olarak belirlenecek kriterlerle denetlenmeleri ve tedarikçi raporlarının sunulmasını kapsar.

7 Adımda Tedarikçi İlişkileri Yönetimi

Tedarikçi Denetimi Kapsamında Biz Ne Yapıyoruz?

ÇAĞAN DENETİM ve KURUMSAL YÖNETİM AKADEMİSİ; üretim sektörü  firmalarına , perakende, toptan satış ile gıda hizmet sektörü firmalarına tedarik zinciri boyunca, bağımsız uygunluk değerlendirmesi yapmak amacıyla, Gıda Tedarik Denetim programı yürütmelerine yardımcı olmaktadır.

Uzman denetçi kadromuz;  tedarikçilerinizin uluslararası standartların yanı sıra, tarafınızdan belirlenen kriterler ve uygulama esasları karşısında uygunluk ve performans değerlendirmesi yaparak raporlamaktadır.

Tedarikçi performans yönetimi hizmetlerimiz, tedarikçilerinizin ve kurumunuzun kalite, gıda güvenliği, çevresel, mesleki ve sosyal sorumluluk gerekliliklerini karşıladıklarını doğrulamak adına oluşturulmuştur. Uzmanlığımız sayesinde, sizin dahili kaynak ayırmanıza ve geliştirmenize gerek kalmadan, gıda tedarikçilerinizin bulunduğu yerde gıda tedarikçisi denetimlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Tedarik Zinciri | Kurumsal | Terra Pizza

Tedarikçi Denetimi ile Elde Edilen Faydalar Nedir?

Gıda tedarikçisi denetim programımız, etkinliğinizi ve karlılığınızı arttırmanın yanı sıra, işletmenize şu alanlarda da yardımcı olur:

  • Tedarikçilerin doğrulanmasını veya yeterliliğinin tespit edilmesini sağlar.
  • Performansı yüksek seyir gösteren tedarikçi ağına ulaşılmasını sağlar.
  • Müşterilerinizin beklentilerini karşılar.
  • Marka değerinin korunmasını ve güçlenmesini sağlar.
  • İzlenebilirlik Sisteminin güvence altına alınmasını sağlar.
  • Sürekli iyileşmenin sağlanması ile prestij ve güven artışını doğurur.